Схід і Захід разом: мери Луцька та Волновахи підписали меморандум про співпрацю

Схід і Захід разом: мери Луцька та Волновахи підписали меморандум про співпрацю

Схід і Захід разом: Луцьк і Волноваха стали побратимами

Офіційне підписання меморандуму про співпрацю відбулося 25 лютого 2015 року в сесійній залі Луцької міської ради. До Луцька прибула делегація зі Волновахи, на чолі з міським головою Сергієм Демченко та народним депутатом-мажоритарником від Волновахи Дмитром Лубінцем.

Раніше ми ніколи не задумувались над необхідністю зкріплення взаємовідносин між Сходом та Заходом, між кожним громадянином. Коли ж наша держава предстала перед втратою своєї цілісності, потрібно усім разом боротися за подальше майбутнє нашої країни. Кроком до об’єднання мешканців сходу та заходу стало укладання  меморандуму про співпрацю між містами Луцька та Волновахи. Своїми підписами документ закріпили міські голови Микола Романюк та Сергій Демченко. Під час підписання були присутні народні депутати України Дмитро Лубінець та Ігор Лапін, депутати Луцької міської ради, представники громадськості та члени делегації з міста Волноваха.

Микола Романюк радий, що у такий короткий термін вдалося узгодити текст угоди та досягнути усіх домовленостей. Ініціатором підписання Меморандуму про партнерство між Луцьком та Волновахою виступив народний депутат України Дмитро Лубінець. “Дехто каже, що у країні війна, а ви тут підписуєте меморандуми про співпрацю. Я вважаю, що ми цим підтверджуємо ще раз, що Україна має бути єдиною, і ми всі повинні прикласти максимум зусиль для цього. Проте, необхідно не лише мати бажання, а на ділі робити конкретні кроки до єднання”, – наголосив депутат. Тож підписання меморандуму є тим конкретним кроком у напрямку зближення народу України від заходу до сходу.
“В Україні, на жаль, нема тісної співпраці між містами. Люди рідко зустрічаються. Напевно, якщо ця угода була б підписана років 20 тому, то ми не мали б тих проблем, які є нині на сході України. За ці роки були певні напрацювання і виросло нове покоління згуртованих людей”, – зазначив міський очільник Луцька. Микола Романюк переконаний, що підписання Меморандуму про співпрацю між Луцьком та Волновахою є кроком до єднання та зближення нашого народу, аби побудувати вільну, незалежну, суверенну державу – Україна.

У свою чергу, Волноваський міський голова Сергій Демченко впевнений, що підписання меморандуму говорить, про те що ми – схід і захід разом. “Ми представники сходу, а ви – заходу. Ми єдині, у нас спільні завдання і цілі, аби наша країна стала заможною та маємо спільно будувати її прекрасне майбутнє. Необхідно робити все для підтримки миру в кожному місті, кожній сім’ї і у всій Україні. Я дякую, що ви простягнули нам руку дружби та допомоги. Цим ми демонструємо всій країні, що ми – єдині”.
Народний депутат України Дмитро Лубінець щасливий, що його ініціатива була підхоплена і Микола Ярославович допоміг її втіленню у життя. За його переконанням, цей меморандум, перш за все, показник культурної співпраці між західною та східною Україною. За його словами, так повелося, що за 24 роки нас постійно ділили і дуже мало подій, які нас об’єднували. Ця подія — це показник, що ми живемо в єдиній і неподільній країні. “Ми у Волновасі теж підтримуємо традиції українського народу. Так склалося, що східна Україна в переважній більшості – російськомовна, але це не означає, що ми є меншими патріотами, ніж україномовне населення. Ми всі хвилюємося за долю України. Я думаю, що після війни ми швидко відновимо Донбас і станемо провідною країною Європи. Сьогодні ж нам необхідна рука допомоги і її Волновасі простягнули Ви. Дякую вам за це”.
“Нам необхідно думати про Україну не як про землю наших дідів та прадідів, а треба думати про Україну, як землю наших дітей”, -з такими словами звернувся до присутніх народний депутат України Ігор Лапін. “Від нас залежить, яка буде наша держава у майбутньому. Меморандум – це один з кроків до того, коли Україна стане вільною та квітучою.  Це буде ріднити схід і захід”- наголосив він.

Міський голова Луцька подарував своєму колезі Сергію Демченку картину із зображенням Луцького замку. Натомість міський голова Волновахи подарував Миколі Романюку прапор та герб міста Волноваха. Крім того, він разом із народним депутатом України Дмитром Лубінцем передали Миколі Романюку вишитий рушник, який виготовили майстри з донеччини. Діти ж міста Волноваха передали лучанам подарунки, які вони виготовили власними руками та листи із вітаннями. Під час підписання меморандуму усі присутні змогли переглянули фільм про місто Волноваха та події, які там відбуваються.

Луцьк Волноваха. Міста побратими.Луцьк Волноваха. Міста побратими. Луцьк Волноваха. Міста побратими. Луцьк Волноваха. Міста побратими. Луцьк Волноваха. Міста побратими.