7 лютого 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон щодо державної підтримки дітей, які постійно проживають в зоні проведення АТО

7 лютого 2017 року Верховна Рада України ухвалила Закон щодо державної підтримки дітей, які постійно проживають в зоні проведення АТО

За відповідне рішення – проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки дітей, які постійно проживають в зоні проведення антитерористичної операції у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення”, реєстр. № 5089, внесений народними депутатами України Дмитром Лубінцем, Мустафою Найємом, Олегом Недавою, Артуром Герасимовим та іншими, проголосувало 269 депутатів:

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=10641

Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 р. № 1276-р):

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1085-2014-%D1%80

Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року.

Таким чином, з початку поточного року дітям, які постійно проживають у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення надано державну цільову підтримку для здобуття професійно-технічної та вищої освіти у державних та комунальних навчальних закладах до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Державна цільова підтримка надається у вигляді:

  1. повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів;
  2. пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти;
  3. соціальної стипендії;
  4. безоплатного забезпечення підручниками;
  5. безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах;
  6. безоплатного проживання в гуртожитку;
  7. інших заходів, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Дмитро Лубінець під час пленарного засідання ВРУ (7.02.17), звернувся до своїх колег з проханням проголосувати за важливий законопроект № 5089 щодо підтримки дітей з лінії розмежування при отриманні ними вищої та професійно-технічної освіти, який був поданий за його співавторством.

1 Коментар

 • Esme

  Thanks so much for the post.Much thanks again. Really Cool.

Залишити відгук