Візит українсько-польської групи дружби ВРУ до польської столиці

Візит українсько-польської групи дружби ВРУ до польської столиці

З 16-18.02.2017 року в рамках програми візиту українсько-польської групи дружби ВРУ відвідали  польську столицю.

У перший же день разом із делегацією побували на кладовищі Воля, де відбулося урочисте покладання квітів та вшанування пам’яті загиблих воїнів української армії. Покладання квітів до могил воїнів УНР, було організовано польською стороною та продемонструвало показник великої поваги до української історії.

Далі був переїзд до Президентського палацу, де ми зустрілись з Державним секретарем Канцелярії адміністрації Президента Республіки Польщі Кшиштофом Щерським з питань співпраці між нашими країнами на найвищому рівні.

В рамках програми відбулась робоча зустріч у Посольстві України із представниками української діаспори за сприянням Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща Андрія Дещиці. Під час конструктивної бесіди було погоджено спільні дії депутатів Верховної ради, Міністерства закордонних справ, Посольства України, представників української діаспори та студентства в популяризації України та захисту національних інтересів, громадян за кордоном.

У результаті зустрічі було підписано з польськими колегами-депутатами Сейму спільну Декларацію з вимогою до влади Російської Федерації звільнити Романа Сущенка та усіх інших громадян України, яких безправно утримують в ізоляторах та в’язницях виключно з політичних причин. Польські парламентарі погоджуються з нами, що це провокація, спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні і залякування наших громадян.

В рамках другого дня програми візиту депутатської групи Верховної ради українсько-польської дружби провели робочу зустріч з заступником Міністра закордонних справ Яном Дзедзичаком, з котрим мали спільне бачення щодо співіснування наших країн у Європейській спільноті. Для цього Польща як Посол України в Євросоюзі, повинна стати прикладом лояльного відношення до України, наших традицій, культури, національних Героїв. Євроінтеграційні процеси нашої країни повинні вирішувати тільки сам народ України та Євросоюз, в котрому Польща виступає нашим лобістом.

Пізніше, уся наша українська делегація парламентарів мала обід за головування депутата Міхала Дворчика – голови польсько-української групи дружби Сейму РП.

Далі була запланована робоча зустріч у міністерстві національної оборони. Приємним є те, що міністр національної оборони Польщі Антоні Мацеревич наголосив на тому, що його країна підтримуватиме український народ у протистоянні російській агресії та прагнень України до ЄС та НАТО. Слова Міністра національної оборони Польщі Антоні Мацеревича : “Поки я буду Міністром національної оборони, Польща дотримуватиметься незмінної позиції щодо України, а саме – підтримки українського народу у протистоянні російській агресії та прагнень України до ЄС та НАТО”.

Про завершення поїздки депутатської групи у Варшаву задля врегулювання стосунків та зняття політичної напруженості, спровокованих між нашими народами російськими політтехнологами, можу лише сказати що ми вкотре переконались, що Україна має справжнього надійного товариша в сусідній державі Польща.

1 Коментар

Залишити відгук