Міжнародний соціальний проект «Діти просять миру» презентували у Австрії, Чехії та Словаччині

Міжнародний соціальний проект «Діти просять миру» презентували у Австрії, Чехії та Словаччині

17.02.17р. міжнародний соціальний проект «Діти просять миру» запрезентували в Австрії. На цей раз семеро дітей із Донецької та Прикарпатської області прибули до Відня, де відвідали українську школу “Ерудит”, ознайомились з діяльністю закладу та посмакували смачним обідом. Далі уся делегація вирушили на прогулянку містом, де екскурсовод непросто показала дітям столицю Австрії, а й особливі місця, які історично пов’язані з Україною. О другій половині дня усі відправились до українського посольства у Відні, де делегацію гостинно та дружньо зустрів Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії Олександр Щерба, разом з представниками дипломатичних установ та української діаспори. Українську делегацію проекту “Діти просять миру” у Відні представив народний депутат України Ірина Суслова, яка виступила до всіх присутніх з вітальним словом та подякувала за гостинність і запросила усіх до співпраці з міжфракційним депутатським об’єднанням “Співпраця: Україна-діаспора”, яке у Верховній Раді України очолює народний депутат України Дмитро Лубінець. Після виступу пані Ірини проект та діток з України презентував засновник ГС “Промінь Україна” Дмитро Банах. Наступну годину діти демонстрували свої таланти та дарували вироби ручної роботи та ангеликів миру створених власними руками у рамках акції “Дитячий ангел миру в кожну родину”. По завершенні пан Посол Олександр Щерба радо поділився планами, щодо можливості подальшої співпраці та розповів, які є програми для дітей із зони АТО, щоб вони могли приїхати влітку на оздоровлення до Відня.

18.02.17р. до Чехії прибули учасники міжнародного соціального проекту “Діти просять миру”. Вже другий день підряд посланці миру з Донбасу та Прикарпаття перебувають в Європі із важливою місією – розвитку миру та презентацією дитячих талантів України. Разом із дітьми до числа делегації входять депутати Верховної Ради України – Ірина Суслова та Дмитро Лубінець, організатор проекту і засновник ГС “Промінь Україна” Дмитро Банах та координатор проекту Ганна Крисюк, які всі гуртом зустрічаються з дипломатами, громадськими активістами, політиками, освітянами, культурними діячами, вони презентують Україну та домовляються про подальшу співпрацю. Так, 18 лютого 2017 року учасники проекту з самого ранку мали можливість побачити Прагу, особливі історичні місця та відчути чеський дух, а також поспілкуватись з учнями української школи “Ерудит “. В другій половині дня усі учасники проекту відвідали пам’ятник Тарасу Шевченку де віддали шану поету та поклали до нього квіти, а звідти відразу поїхали до Посольства України в Чеській Республіці, де офіційно презентували проект та таланти дітей Заходу та Сходу України. Дарували ангелів миру виготовлених руками дітей, а також зустрілись із представниками української діаспори і домовились про реалізацію спільних проектів, особливо, що стосується освітньо-культурного спрямування. Під кінець робочого дня всі учасники проекту разом із дипломатами з Посольства України в Чеській Республіці запалили свічку пам’яті за загиблими на майдані, помолились за героїв Небесної Сотні, а опісля провели флешмоб на підтримку використання та популяризації національної символіки України закордоном під назвою “Тризуб це Україна “, який ініційований СКУМО та міжфракційним об’єднанням у Верховній раді України “Співпраця: Україна -діаспора”.

Наступною країною де юні посланці представили проект “Діти просять миру” була Словаччина. Впродовж цілого дня дітей супроводжували представники організації Союзу русинів-українців Словацької Республіки та голова Асоціації молодих українців Віктор Бандурчин. День делегації розпочався у Пряшеві з візиту до української школи, де діти спілкувались зі своїми однолітками, дарували ангелів миру виготовлених своїми руками, оглянули навчальні класи та ознайомились з тим, як проходить навчальний процес. Опісля разом із дорослими вийшли на вулицю і перед пам’ятним знаком Тараса Шевченка долучились до міжнародного флешмобу #тризубцеукраїна, ініційованого міжфракційним об’єднанням депутатів Верхованої Ради України “Співпраця: Україна-діаспора ” та Світовим Конгресом Українських Молодіжних Організацій. Досить цікавою для дітей виявилась екскурсія містом та ознайомлення з культурою місцевих жителів. Окрім екскурсійного інтерактиву всі відвідали церкву, де помолились за мир в Україні та здоров’я усіх рідних. На завершення візиту відбувся офіційний прийом в українському культурному центрі Союзу русинів-українців Словацької Республіки, де з вітальним словом виступив Дмитро Лубінець та Дмитро Банах, далі талановиті українські діти презентували проект “Діти просять миру”, після чого всім присутнім подарували синьо-жовті прапори та ангелів миру від акції “Дитячий ангел миру в кожну родину “, а також поспілкувались з представниками української діаспори і домовились про подальшу співпрацю.

Нагадаємо, що проект “Діти просять миру стартував минулого року в Грузії і на сьогоднішній день Словаччина вже дев’ята країна, в якій діти разом із дорослими презентують свої таланти та просять миру для України. Проект має глобальну мету – встановлення миру в Україні та світі, а також покликаний сприяти підтримці розвитку талановитих дітей із зони АТО, їх подальшої співпраці з дітьми та молоддю різних країн світу, організації спільних навчально-оздоровчих таборів, культурних фестивалів, конкурсів, спортивних змагань, участі в міжнародних грантових проектах.
Реалізація проекту відбувається з ініціативи народного депутата України Дмира Лубінця та громадської спілки «Промінь Україна», а також з активної підтримки Міністерства закордонних справ України, Міністерства молоді та спорту України, Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій. На сьогодні проект «Діти просять миру» вже вдалось презентувати у Грузії, Молдові, Греції, Угорщині, Словенії, Хорватії, Австрії, Чехії, Словаччина.

Міжнародний соціальний проект «Діти просять миру» презентували у Австрії, Чехії та СловаччиніМіжнародний соціальний проект «Діти просять миру» презентували у Австрії, Чехії та Словаччині

Міжнародний соціальний проект «Діти просять миру» презентували у Австрії, Чехії та СловаччиніМіжнародний соціальний проект «Діти просять миру» презентували у Австрії, Чехії та СловаччиніМіжнародний соціальний проект «Діти просять миру» презентували у Австрії, Чехії та Словаччині

 

1 Коментар

Залишити відгук