ДЕЛЕГАЦІЯ ЗІ СХОДУ ВІДВІДАЛА КОВЕЛЬ ТА ПЕРЕЙМАЛА ДОСВІД ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ У ВОЛИНЯН

ДЕЛЕГАЦІЯ ЗІ СХОДУ ВІДВІДАЛА КОВЕЛЬ ТА ПЕРЕЙМАЛА ДОСВІД ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ У ВОЛИНЯН

2 березня народний депутат України Дмитро Лубінець разом із делегацією з представників із Донеччини відвідали Ковельщину.

У рамках візиту у стінах Ковельської міської ради відбулися урочистості з нагоди першої річниці підписання меморандум про співпрацю між містом Ковелем та селищем Нікольським. До річниці побратимства дітки з Донеччини підготували виступи та подарунки виготовлені своїми руками, які вручили очільникам міста та області.

Олег Кіндер, вітаючи гостей, зазначив, що ця зустріч  підтверджує, що Україна має бути єдиною, і ми всі повинні докласти максимум зусиль для цього. «Рік тому було зроблено ще один крок назустріч один одному, до єднання і порозуміння українців. Адже потрібно зводити мости взаємопідтримки і дружби, щоб якнайшвидше повернути мир в Україну».

У свою чергу Дмитро Валерійович Лубінець розповів, як така співпраця зближує українців та наголосив: «Завдяки співпраці ми познайомились з волонтерами, благодійними фондами, громадськими організаціями, які почали до нас приїжджати, допомагати і найважливіше – везти допомогу хлопцям, які зараз захищають територіальну цілісність України».

Основною ж метою візиту, представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з Волноваського, Мангушського та Нікольського районів Донецької області на чолі з народним депутатом України Дмитром Лубінецем, було вивчення досвіду в галузі децентралізації, ознайомлення з роботою уже створених об’єднаних територіальних громад, вивчення проблем з якими зіткнулися громади та шляхи їх вирішення.

Наразі у цих районах Донеччини не створено жодної громади, адже процес ускладняється ще й тим, що на території відбувається АТО. В свою чергу, Ковельський район – лідер в Україні по впровадженню децентралізаційних реформ. Тому присутні мали можливість поспілкуватись з лідерами місцевих об’єднаних територіальних громад. Зокрема вони поділились й наболівшим, а це в першу черг, відсутність кадрів, адже люди не хочуть їхати працювати у села. Однак є й чимало плюсів, тому що зросли надходження у бюджети й, відповідно, вдалося відремонтувати дороги й чимало соціальних закладів. До того ж, тепер у радах абсолютно відсутня політика, адже усі займаються важливими господарськими питаннями. Ще одна проблема – малокомплектні школи, але ж зрозуміло, що якщо на весь заклад є лише п’ять дітей, то утримувати школу не рентабельно. Тож активно впроваджується програма шкільного автобуса й дітей підвозять в опорну школу. В делегатів було чимало питань, тож зустріч тривала понад три години. Окрім, власне обговорення, гості два дні працювали на базі новостворених ОТГ.

Народний депутат України в свою чергу подякував присутнім за те, що ділились досвідом, адже зараз дуже важливо, щоб люди, які відповідатимуть за децентралізацію в своїх районах на Донеччині побачили, як насправді це працює.

Також 2 березня делегація з Донеччини на чолі із народним депутатом України Дмитром Лубінцем відвідали Шацький районний центр зайнятості. Де в.о.директора Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк та директор Шацького районного центру зайнятості Мирослава Терета ознайомили гостей з основними напрямками діяльності служби зайнятості в умовах реформування. Керівники обговорили перспективи розвитку шацького краю, можливості для створення нових робочих місць та розширення сфер прикладання праці для місцевих жителів Ковельщини з  східними регіонами  в рамках  волонтерської допомоги та оздоровлення дітей прифронтових територій.

В рамках робочої програми перебування делегації на Волині було ознайомлення з проектом будівництва пункту пропуску Адамчуки-Збереже. Між українським селом  Адамчуки та Польським Збереже кілька метрів річки Західний Буг. Тож зробити тут перехід, тим самим відкривши ще один шлях у Європу, не виникає труднощів, однак вже кілька років справа не зрушується з місця. Голова Шацької РДА Василь Голядинець зауважив, що вже й готовий проект згідно якого у разі фінансування хоч завтра можна розпочинати будівництво. У свою чергу нещодавно перебуваючи з робочим візитом у Польщі народний депутат України Дмитро Лубінець підіймав це питання на обговорення та запевнив, що зараз активно працює, аби спорудження переходу таки відбулося. «Насправді, коли Європа зовсім поряд, то ми повинні докласти максимум зусиль, аби мати більше можливостей для того, аби їздити туди», – додав він.

Зважаючи на процес децентралізації, який відбувається в Україні, вагомий акцент робиться на розвиток громад, а відповідно покращення рівня життя сільського населення. Тож 3 березня на Волині свої двері гостинно відкрив дитячий садочок «Журавлик» у селі Колодяжне Ковельського району. На свято до дітей запросили і делегацію зі Сходу на чолі з народним депутатом України від Блоку Петра Порошенка Дмитром Лубінецем. Народний обранець приєднався до усіх вітань та наголосив, що тільки спільна робота дає результат, а те, що у такі складні часи будуються нові садочки та школи – приклад ефективного державного управління.

3 березня відбулося і урочисте відкриття Центру надання адміністративних послуг виконкому Голобської селищної ради об’єднаної територіальної громади, на який було запрошено і делегацію з Донеччини, яка на Волинь приїхала переймати досвіт саме в частині децентралізації.

На Волині – це перший ЦНАП, європейського зразка, який відкритий саме в ОТГ. В Україні активно впроваджується реформа з децентралізації, в результаті якої усі повноваження передаються громадам. До того ж, послуги мають стати доступнішими для населення, тож не дивно, що ЦНАПи відтепер будуватимуть у всіх ОТГ.

Побачивши новий ЦНАП та оцінивши його сучасну складову та важливість у роботі з населенням делегація стала роздумувати де б можна було відкрити подібний заклад у своїх населених пунктах.

Протягом цих днів на базі Ковельського району Волинської області відбулося чимало заходів у рамках співпраці між Сходом та Заходом. Делегація з Донеччини мала змогу побачити практичні шляхи реалізації реформи №1 в Україні, а саме – децентралізації. Зустріч з представниками Західних районів пройшла у щирій, доброзичливій атмосфері, а спілкування показало, що в  роботі є не лише багато спільного, а й особливого – характерного для конкретного району. Тому,  районам різних областей є чому повчитися один в одного.Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на ВолиніДмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на ВолиніДмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині Дмитро Лубінець з делегацією з Донеччини на Волині