17-18.03.17р. В БУДАПЕШТІ ВІДБУЛИСЯ РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ З ПРЕДСТАВНИКАМИ СКУМО

17-18.03.17р. В БУДАПЕШТІ ВІДБУЛИСЯ РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ З ПРЕДСТАВНИКАМИ СКУМО

17 та 18 березня 2017 р. в Будапешті пройшли два дні наради Світового конгресу українських молодіжних організацій.

Участь у засіданні взяли представники СКУМО з десяти країн світу та гості з України: заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, депутати Верховної ради України Дмитро Лубінець та Олег Барна, речник українців в Угорському парламенті Ярослава Хортяні, президент державного самоврядування українців в Угорщині Юрій Кравченко, представник ГС “Промінь Україна” Сергій Вербовий та радник президента СКУМО і координатор міжнародних проектів Ганна Крисюк.

Учасники наради після вітальних слів обговорили важливі питання для молоді діаспори та подальші спільні заходи в Україні та світі, а також особливу увагу приділили в обговоренні питання проведення форуму української молоді діаспори “Дніпро 2017”, його формату та залучення великої кількості молоді з різних країн світу.

Впродовж другого дня обговорювали наступні теми: перспективи розвитку українського молодіжного руху в діаспорі; молодь діаспори як чинник розширення українського інформаційного простору; координація співпраці державних інституцій України та діаспори.

На запрошення речника Української громади в угорському парламенті, першого заступника президента Світового конгресу українців та президента ЄКУ Ярослави Хортяні учасники наради взяли участь в оглядовій екскурсії угорським парламентом. Учасники мали можливість з середини дізнатися про особливості роботи місцевого парламенту, поспілкуватись з помічником прем’єр-міністра Угорщини та привітатись з самим прем’єр-міністром паном Орбаном.

В перерві круглих столів усі долучились до флешмобу #кримцеукраїна, в день, коли три роки тому було окуповано Крим. Спілкувались з українськими дітками з Угорщини, яким передали абетки-розмальовки та газетки від ГС “Промінь Україна”, а також ангеликів миру виготовлених дітьми із зони АТО.

Депутат Верховної ради України Дмитро Лубінець відвідав нараду Світового Конгресу Українських Молодіжних організацій з метою підтримати молодь діаспори у налагодженні конструктивного діалогу співпраці між молодіжними громадськими організаціями України та іншими країнами світу.

Дмитро Лубінець та СКУМОДмитро Лубінець та СКУМОДмитро Лубінець та СКУМОДмитро Лубінець та СКУМОДмитро Лубінець та СКУМО

1 Коментар

  • Marta

    Thanks a lot for the post.Really thank you! Much obliged.

Залишити відгук