17-18.03.17р. В БУДАПЕШТІ ВІДБУЛИСЯ РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ З ПРЕДСТАВНИКАМИ СКУМО

17-18.03.17р. В БУДАПЕШТІ ВІДБУЛИСЯ РОБОЧІ ЗУСТРІЧІ З ПРЕДСТАВНИКАМИ СКУМО

17 та 18 березня 2017 р. в Будапешті пройшли два дні наради Світового конгресу українських молодіжних організацій.

Участь у засіданні взяли представники СКУМО з десяти країн світу та гості з України: заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, депутати Верховної ради України Дмитро Лубінець та Олег Барна, речник українців в Угорському парламенті Ярослава Хортяні, президент державного самоврядування українців в Угорщині Юрій Кравченко, представник ГС “Промінь Україна” Сергій Вербовий та радник президента СКУМО і координатор міжнародних проектів Ганна Крисюк.

Учасники наради після вітальних слів обговорили важливі питання для молоді діаспори та подальші спільні заходи в Україні та світі, а також особливу увагу приділили в обговоренні питання проведення форуму української молоді діаспори “Дніпро 2017”, його формату та залучення великої кількості молоді з різних країн світу.

Впродовж другого дня обговорювали наступні теми: перспективи розвитку українського молодіжного руху в діаспорі; молодь діаспори як чинник розширення українського інформаційного простору; координація співпраці державних інституцій України та діаспори.

На запрошення речника Української громади в угорському парламенті, першого заступника президента Світового конгресу українців та президента ЄКУ Ярослави Хортяні учасники наради взяли участь в оглядовій екскурсії угорським парламентом. Учасники мали можливість з середини дізнатися про особливості роботи місцевого парламенту, поспілкуватись з помічником прем’єр-міністра Угорщини та привітатись з самим прем’єр-міністром паном Орбаном.

В перерві круглих столів усі долучились до флешмобу #кримцеукраїна, в день, коли три роки тому було окуповано Крим. Спілкувались з українськими дітками з Угорщини, яким передали абетки-розмальовки та газетки від ГС “Промінь Україна”, а також ангеликів миру виготовлених дітьми із зони АТО.

Депутат Верховної ради України Дмитро Лубінець відвідав нараду Світового Конгресу Українських Молодіжних організацій з метою підтримати молодь діаспори у налагодженні конструктивного діалогу співпраці між молодіжними громадськими організаціями України та іншими країнами світу.

Дмитро Лубінець та СКУМОДмитро Лубінець та СКУМОДмитро Лубінець та СКУМОДмитро Лубінець та СКУМОДмитро Лубінець та СКУМО

Залишити відгук