Засідання Комітетів ПА ЄВРОНЕСТ у м. Тбілісі

Засідання Комітетів ПА ЄВРОНЕСТ у м. Тбілісі

12-13 лютого народний депутат України Дмитро Лубінець у складі української делегації із робочим візитом перебував у Грузії, де у м. Тбілісі відбулося засідання Комітетів ПА ЄВРОНЕСТ: Комітету з політичних питань, прав людини та демократії, Комітету ПА ЄВРОНЕСТ з соціальних питань, освіти, культури та громадянського суспільства, Комітету ПА ЄВРОНЕСТ з питань енергетичної безпеки, Комітету ПА ЄВРОНЕСТ з питань економічної інтеграції, наближення правових норм та конвергенції з політикою ЄС, а також засідання ad hoc робочої групи ПА ЄВРОНЕСТ з питань Угоди про асоціацію.
Перед початком роботи комітетів ПА ЄВРОНЕСТ Георгій Мосідзе зробив для української делегації невеличку оглядову екскурсію містом. На «Мосту Миру» всі разом загадали найзаповітніше бажання – настання миру на Донбасі.
Офіційна програма перебування української делегації розпочалася з робочого обіду делегацій східноєвропейського компоненту ПА ЄВРОНЕСТ з Головою Комітету парламенту Грузії з питань євроінтеграції Тамар Хулордава.
Представники з Грузії доповідали про складну гуманітарну ситуацію у постраждалих від конфлікту регіонах. Росія не припиняє своєї руйнівної діяльності в Південній Осетії та Абхазії. До того ж проводиться цілеспрямована політика по знищенню національної ідентичності: змінюються назви населених пунктів, вулиць, стираються згадки про грузинів, осетинів та абхазців, що мешкають на окупованих територіях. Замість цього нав’язується російська ідентичність. Фіксуються масові порушення прав людини на окупованих територіях.
В рамках програми перебування ПА ЄВРОНЕСТ делегації обмінювалися думками щодо цілей та методів роботи спеціальної робочої групи, щодо інституційних процедур, механізмів та можливостей виконання Угод про асоціацію. У процесі засідання також відбувся обмін досвідом з адаптації та імплементації законодавства, що стосується окремої глави Угод про асоціацію в трьох асоційованих країнах.
Крім цього, східноєвропейські країни-партнери обмінялися думками з питань прямих іноземних інвестицій та з питань боротьби з неформальною і незаконною трудовою діяльністю.
Під час засідання Комітету з політичних питань, прав людини і демократії Дмитро Валерійович вніс поправку до Проекту Резолюції ПА ЄВРОНЕСТ щодо продовження та посилення політичних та економічних санкцій проти РФії. Ба більше, звернув увагу делегацій, на порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях та, що питання звільнення Криму і Донбасу не можна відокремлювати одне від одного, необхідна єдина формула відновлення територіальної цілісності України.
Головною ж задачею міжнародної спільноти залишається політичне вирішення проблеми звільнення територій та громадян від Російської окупації.

euronestКомітет ПА ЄВРОНЕСТлубінець євронестєвронест лубінецьгрузія євронест
укр делегація ПА ЄВРОНЕСТ

Залишити відгук