Волноваський район відсвяткував своє 95-річчя

Волноваський район відсвяткував своє 95-річчя

Волноваський район відзначив своє 95 річчя одночасно з 27-ю річницею Дня Незалежності України! Хоча святкові урочистості розпочалися вже напередодні, 23 серпня у день Державного прапора України. На вулиці Героїв 51 ОМБР вишукувалися колективи райдержадміністрації, районної і міської рад, військкомату та інших установ, організацій і підприємств. Вдягнуті у вишиванки, з державними прапорами пройшлися ходою представники колективів до центральної площі, де до всіх присутніх з поздоровленнями звернувся голова райдержадміністрації Д.А.Такаджи, а ігумен Макарій УПЦ КП провів обряд освячення державного прапора України.
24 серпня святкування розпочалося урочистою ходою, під супровід духового оркестру і мажореток, усі пройшлися вулицею Центральна разом із керівниками району на чолі з народним депутатом України Д.В.Лубінцем, та поважними гостями, серед яких були: заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, другий секретар Посольства Бельгії в Україні Дірк Декостер, генеральний директор Книги рекордів України Ганна Крисюк, голова Федерації греків України О.І. Проценко-Пічаджи, голова обласної асоціації нацменшин Г.А.Яйлоян, колони ветеранів, працівників райдержадміністрації, районної, міської, селищних і сільських рад, міських шкіл, медичних закладів, інших установ, організацій, підприємств.
Ще зранку на території центрального скверу міста були розташовані палатки – локації населених пунктів району, які презентували народні вироби, промислові, різноманітні страви, все, чим славляться і що вміють міська, сільські та селищні ради Волноваського району.
Святковий концерт почався з урочистої частини, щирі привітання лунали від гостей свята, опісля яких народний депутат України Дмитро Лубiнець, голова Волноваська райдержадміністрація Дмитро Такаджи та голова Волноваська районної ради Валерій Лубінець вручили цінні подарунки та нагороди видатним діячам району.
Святкова програма вразила усіх своєю різноманітністю: до уваги охочих було продемонстровано відеофільм “Волноваському району 95 років”. Також не залишився поза увагою постамент з-під пам’ятника Леніну, він став інсталяцією для презентації проекту реконструкції майбутнього парку. Приємним подарунок городянам від Дмитра Антоновича Такаджи стала вулична дизайнерська лавка з ліхтарем, яка тут же стала центром уваги і бажаним місцем для фотосесій.
Цей день був багатий на враження, з нагоди свята Незалежності України та ювілею району у Волновасі було встановлено новий рекорд України у категорії «Масові заходи»: «Найбільша кількість людей у вишиванках на одній локації у зоні ООС» –5095 осіб одягнуті у вишиванки. Крім того, будівля РДА була «вдягнута» у вишиванку: по обидва боки від входу на всю висоту розтягнуті полотна з українськими орнаментами. Візерунок, яким прикрашена РДА, став малюнок Волноваської вишиванки. Розробку орнаменту, та малюнок якої спеціально до свята замовив народний депутат України Дмитро Лубінець. Ексклюзивом візерунку стали кольори та елементи Волноваського краю та закодоване в ній слово «Волноваха». Автором вишиванки стала майстер народного мистецтва Людмила Савченко (родом із Волновахи, а нині жителька м.Києва). В рамках урочистостей було проведено всесвітній молебень за Україну, який провів ігумен Макарій Дядюсь Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Розважальна програма продовжувалася до самого вечора, всі охочі частувалися смаколиками на районній ярмарці та куштували військово-польову кухню. Вечірня програма порадувала всіх охочих яскравим та незабутнім виступом народного шоу-балету “Underground”. А потім для мешканців району і гостей був подарунок від народного депутата України Д.Лубінця – виступ Народного артиста України Віктора Павліка. Завершилася розважальна програма ще одним подарунком нардепа – площа перетворилася на танцювальний майданчик під керівництвом ведучого Владлена і діджея Volonsky.
Святкування 95 річчя Волноваський району завершилось на приємних нотах, це були насичені дні, які вкотре довели що Волноваський район – це щирий, щедрий, душевний Український край!

Залишити відгук