Відбулось перше в 2020 році засідання Комітету з питань прав людини!

Відбулось перше в 2020 році засідання Комітету з питань прав людини!

 

Спільно з колегами ухвалили низку важливих рішень:

– Рекомендували включити до порядку денного президентський законопроект 2590 «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства». Він, по-перше, передбачає можливість подвійного громадянства, по-друге, розширює коло осіб, які набувають громадянство України за територіальним походженням, по-третє, запроваджує судовий порядок скасування рішення про встановлення, оформлення належності до громадянства України, по-четверте, розширює підстави набуття громадянства України дітьми, по-п’яте, зобов’язує претендентів на виборні та правоохоронні посади, та держслужбу подавати декларацію про відсутність іноземного громадянства.

– Рекомендували до розгляду законопроект 0941 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Він замінює назви ліквідованих судів на назви новостворених відповідно до указів Президента України, а також передбачає, що визначення підслідності кримінальних правопорушень, вчинених на тимчасово окупованій території, здійснюється в порядку, встановленому КПК.

– Ухвалили провести 18 березня 2020 року Парламентські слухання на тему: «Стратегія деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь». Мета – напрацювати конкретні рекомендації в цій сфері.

– Затвердили План роботи Комітету на наступну сесію та пропозиції до проекту порядку денного сесії.

– Схвалили піврічний звіт по двом важливим проектам міжнародної технічної допомоги «Просування політичної участі жінок в Україні» та «Підтримка жінок-лідерок в Україні». Тепер вони зможуть продовжити свою реалізацію.

Щиро дякую усім колегам за співпрацю! Розраховую на підтримку народними депутатами тих ініціатив, які сьогодні схвалив Комітет! Рік розпочався активно і, сподіваюсь, в майбутньому ми будемо працювати так само успішно!

(с)  Дмитро Лубінець

Залишити відгук