Відбулось виїзне засідання Комітету з питань прав людини у Херсонській області

Відбулось виїзне засідання Комітету з питань прав людини у Херсонській області

11-12 лютого 2020 року відбулось виїзне засідання Комітету до Херсонської області.

Під час засідання розглядалися питання захисту прав осіб, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим та м. Севастополь.

Під час візиту члени Комітету відвідали режимні та сервісні зони на КПВВ “Каланчак” і “Чонгар”, провели моніторинг умов доступу мешканців тимчасово окупованої території України до адміністративних та сервісних послуг в Херсонській області, зустрілися з представниками неурядових громадських та правозахисних організацій, поспілкувалися з громадянами, що перетинали адмінмежу з Кримом, та внутрішньо переміщеними особами.

У ході засідання з доповідями виступили: Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, Голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, Міністр Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Оксана Коляда. Також виступили архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент (ПЦУ) та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Серед основних рекомендацій Комітету – скасування вільної економічної зони «Крим», вирішення питання щодо захисту прав дітей-сиріт з Криму, забезпечення доступності отримання повного спектру адмінпослуг кримчанами, спрощення в’їзду іноземних правозахисників, адвокатів та журналістів до тимчасово окупованого Криму.

Голова Комітету з питань прав людини Дмитро Лубінець під час виїзного засідання зазначив: «Будь-які спекуляції щодо обміну окупованого Донбасу на постачання води до окупованого Криму є неприйнятними, цинічними та аморальними. Це спроба торгувати громадянами України, які для держави всі є рівними та мають однакове право на захист своїх інтересів».

Також було обговорено питання налагодження міжвідомчої взаємодії Комітету, Мінветеранів, Представництва Президента України в АР Крим й робочої групи з реінтеграції̈ тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи при Президентові України задля забезпечення розробки та впровадження єдиної державної політики реінтеграції тимчасово окупованих територій, захисту прав її мешканців та внутрішньо переміщених осіб.

Врахувавши висловлені під час засідання пропозиції, члени Комітету схвалили Рекомендації виїзного засідання, які направлять відповідним органам державної влади для врахування в роботі.

Залишити відгук