Реінтеграція Криму – це захист людей!

Реінтеграція Криму – це захист людей!

Сьогодні на форумі Age of Crimea 2020 говорив про людський вимір окупації Криму – трагедію сотень тисяч громадян України різних національностей та політичних поглядів, які стали заручниками імперських амбіцій Росії.

Окупація не була вибором кримчан, отже, ми повинні їх захистити та підтримати. Два тижні тому Комітет з питань прав людини провів виїзне засідання на Херсонщині. Ми на власні очі побачили з якими проблемами зіштовхуються кримчани і які треба негайно вирішувати.

1. Статус нерезидентів для кримчан, який існує завдяки закону «Про вільну економічну зону Крим». Кабмін за шість років так і не спромігся розробити законопроект про його скасування. А тим часом кримчани навіть не можуть вивезти з півострова власне майно, бо їм за це нараховують мито. Тому на базі Комітету ми створили робочу групу щодо розробки законодавчих змін і сподіваємось вже до кінця року отримати результат.

2. Свідоцтва про народження та смерть, що відбулися на території Криму та Севастополя. Наразі їх отримання відбувається лише через тривалу судову процедуру. Для України стратегічно важливо, щоб наші громадяни в Криму мали документи українського зразка, пройшовши просту та зрозумілу адміністративну процедуру.

3. Санкції щодо порушників прав людини. З цього приводу в листопаді 2018 р. були комітетські слухання та напрацьовані рекомендації, які треба виконувати. А також потрібно розробити й подати до парламенту законопроект про удосконалення процедури застосування, реалізації і моніторингу санкцій.

4. Законодавче визначення статусу корінних народів в Україні, зокрема, кримських татар та забезпечення їх колективних прав.

18 березня 2020 року відбудуться парламентські слухання, присвячені стратегії деокупації та реінтеграції Криму. Ми дуже хочемо почути від Кабінету Міністрів, яким чином реалізовані рекомендації перших слухань щодо Криму, що пройшли в 2016 році.

Й найголовніше. Як для людини з Донбасу для мене неприпустимі маніпуляції щодо того, що, мовляв, питання Донбасу можна вирішити за рахунок Криму і навпаки. Є один агресор – Російська Федерація і є одне питання – Криму і Донбасу. І тому коли згадуємо про Крим, завжди повинні говорити про Донбас, а коли говоримо про Донбас, маємо згадувати Крим!

А всім політикам та управлінцям усіх політичних кольорів варто пам’ятати, що наші головні кольори – це синій та жовтий. І це повинно нас об’єднувати!

Залишити відгук