Україна отримає від ОРДЛО матеріали кримінальних справ осіб, які оскаржують свої вироки

Україна отримає від ОРДЛО матеріали кримінальних справ осіб, які оскаржують свої вироки

У районі Новотроїцького Донецької області 3 грудня відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини Людмили Денісової, народного депутата, голови профільного парламентського Комітету Дмитра Лубінця з представником ОРДЛО в робочій підгрупі з гуманітарних питань в  ТКГ Дар’єю Морозовою. Мета зустрічі – отримати 28 томів матеріалів кримінальної справи, які необхідні для перегляду судового вироку особі засудженій в 1998 році.

Про це повідомив народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань прав людини Дмитро Лубінець.

“Наша зустріч відбулася через потребу у відновленні справедливості щодо жінки, яка була незаконно засуджена в 1998 році і зараз бореться за свою реабілітацію в суді. Проте, для її виправдання потрібно мати доступ до матеріалів кримінальної справи, які залишились на тимчасово окупованій території. Лише за останній рік ця людина зверталася до Омбудсмена більше 20-ти разів, а також спрямувала звернення до Президента і до мене як до голови парламентського Комітету з питань прав людини. Два роки Омбудсмен Людмила Денісова вела складну підготовчу роботу, аби зробити можливою сьогоднішню зустріч та отримання необхідної документації. Були дотримані всі юридичні процедури передачі матеріалів кримінальної справи, аби в подальшому вони могли фігурувати в судовому розгляді”, – заявив Дмитро Лубінець.

Він підкреслив, що для досягнення справедливості, навіть якщо йдеться про одну людину, влада повинна робити усе можливе.

За словами Дмитра Лубінця, під час зустрічі обговорили технічні питання щодо обміну подібними матеріалами кримінальних справ у майбутньому, оскільки на підконтрольній Україні території в тюрмах утримуються люди, які подали апеляційні скарги стосовно своїх вироків, але слідча документація знаходиться на тимчасово окупованих територіях.

Крім того, під час зустрічі порушили питання функціонування КПВВ на лінії розмежування.

“З боку України контрольні пункти працюють, але з боку ОРДЛО вони не пропускають людей. На моє пряме питання з цього приводу було сказано, що відкриття може відбутися лише після завершення карантину. В той же час наша співрозмовниця Дар’я Морозова повідомила, що на тимчасово непідконтрольних Україні територіях діють карантинні обмеження на збори більше 20-ти осіб, а навчальні заклади не закриваються навіть при виявленні там хворих на коронавірус. Також вона розповіла, що так звана “влада” на цих територіях планує здійснювати вакцинацію населення від COVID-19 виключно на добровільній основі”, – розповів голова Комітету з питань прав людини.