Дмитро Лубінець: «Інституція Омбудсмена – це остання інстанція, де люди шукають правду і захист порушених прав»

Дмитро Лубінець: «Інституція Омбудсмена – це остання інстанція, де люди шукають правду і захист порушених прав»

 

Сьогодні, 11 грудня, під час онлайн круглого столу на тему «Удосконалення інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» народний депутат України Дмитро Лубінець підняв питання законодавчих ініціатив щодо підвищення ролі Омбудсмена.

Учасниками круглого столу були: Голова Комітету Дмитро Лубінець, голова підкомітету з питань прав людини Тарас Тарасенко, Уповноважений Людмила Денісова, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко, Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук, Заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, науковці, представники органів державної влади, громадських та міжнародних організацій.

У рамках заходу учасники обговорювали зміни і доповнення до Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та посилення інституційної спроможності Секретаріату Уповноваженого.

«Уповноважений бере активну участь в кожному засіданні нашого Комітету, безпосередньому обговоренні питань, які вносяться на його розгляд, висловлює свої зауваження і пропозиції, що безумовно впливає на якість законопроектів. Проте, Омбудсмен не може підмінити собою інші органи влади. Він діє виключно в межах своїх функцій та компетенції. Головне його завдання – контроль за діяльністю виконавчих та інших органів державної влади», – зазначив нардеп.
Ефективність діяльності Уповноваженого залежить від готовності державних органів і всього суспільства з ним взаємодіяти та дослухатися до його рекомендацій.

Обговорення пропозиції та зауваження будуть опрацьовані в Комітеті та враховані в роботі над законопроектом.