Бюджет 2021: яким він буде?

Бюджет 2021: яким він буде?

Сьогодні в ефірі телеканалу Рада народний депутат України Дмитро Лубінець прокоментував головне питання тижня – законопроект про державний бюджет України на 2021 рік, який Верховна Рада розглядатиме у вівторок 15 грудня.
Уже за традицією народні депутати мають голосувати за зміни до Бюджетного кодексу, які мають врегулювати низку питань. Серед основних:
– Фінансування місцевого самоврядування. У нас децентралізація, тому гроші мають залишатися на місцях. Наприклад податок на паливо. Зараз Кабмін пропонує повністю вилучати кошти, а залишати 5% і лише згодом з облдержадміністрації повертати 60%. Тобто в ОТГ не залишатимуться кошти, а повертатиметься тільки певна частина. Або ж Укрзалізниця не сплачує податки за землю. Таким чином населені пункти, де проходять залізничні шляхи не доотримують фінансування. Ці прогалини потрібно компенсувати.
– Розвиток економіки та створення робочих місць. Головне завдання Уряду має бути сприяння розвитку економіки, створення робочих місць та підтримка національного виробника, а не позичання грошей, щоб віддати борги. І так по колу. Наприклад, Україна продає ліс-кругляк необробленим. Чому ми не можемо обробляти його тут, в Україні. Це створюватиме робочі місця та запустить економіку.
– Удосконалення умов надання освітньої субвенції. Наприклад, технічні працівники у школах отримують заробітні плати з місцевих бюджетів. У той час, коли Уряд звітує, що повністю фінансує школи.
– Збільшення заробітних плат лікарям. На наступний рік не передбачається збільшення зарплат для медичних працівників. Чому?
– Проведення виборів на території ВЦА. Вибори на території ВЦА потрібно проводити, однак тільки в тому випадку, коли військові дадуть висновок про безпеку.