В Угорщині стартував міжнародний соціальний проект «Дитячий футбол миру»

В Угорщині стартував міжнародний соціальний проект «Дитячий футбол миру»

Голова міжфракційного об’єднання «Співпраця: Україна – діаспора», народний депутат України Дмитро Лубінець разом із командою-переможців всеукраїнського турніру з футболу «Кубок Промінь Україна», з 1 по 4 грудня 2017 року, відвідали Угорщину. У Будапешті та Дебрецені юні українські спортсмени зіграли два товариські матчі з місцевими ровесниками у рамках міжнародного соціального проекту «Дитячий футбол миру». Путівку до Угорщини команда Волноваської ЗОШ №3 здобула ще на початку жовтня, як переможець регіональних змагань на Донеччині.
До складу делегації окрім команди-переможця увійшли вокаліст Михайло Качмарик, генеральний директор «Тім Імпекс» Аліна Скоморохова, голова ГО «Жіноча рада Донбасу» Ольга Сидоренко та координатор міжнародних соціальних проектів Ганна Крисюк.
Під час двох товариських матчів з футболу українська команда з Волновахи не залишила жодних шансів суперникам та двічі відсвяткувала перемогу. Перша футбольна гра миру відбулася у місті Дебрецені, де наша команда здобула перемогу з рахунком 6:1. Другий товариський матч Україна – Угорщина зіграли в Будапешті де знову перемогу отримала команда з України з рахунком 11:8 на користь України.
Окрім футбольних змагань, впродовж декількох днів українські діти мали можливість побачити усю красу Угорщини, оглянути історичні пам’ятки архітектури Дебрецена та Будапешта. Також протягом усієї поїздки діти спілкувались з місцевими однолітками та обмінювались приємними передноворічними подарунками.
В рамках даного міжнародного проекту відбулися і офіційні зустрічі, серед яких зустріч учасників проекту з Послом України в Угорщині Любов’ю Непоп. Українська делегація на чолі з народним депутатом України Дмитром Лубінцем презентувала проект «Дитячий футбол миру», а також відкрили виставку фотографій, яка показує життя на Донбасі очима дітей.
Підчас свого виступу пані Посол зазначили: «Діти зі сходу України, краще за будь-кого іншого знають, що таке російська агресія, що таке війна. Переконана, що, дивлячись на них, ми матимемо ще більше сил для використання всіх дипломатичних методів, щоб разом з міжнародними партнерами якомога швидше відновити територіальну цілісність і мир в Україні».
На запрошення речниці Української громади в угорському парламенті Ярослави Хортяні для учасників проекту “Дитячий футбол миру” була організована екскурсія Угорським парламентом де їх познайомили з роботою парламентарів. По завершенні екскурсії пані Ярослава подарувала всім дітям солодкі подарунки на згадку та побажала веселих Різдвяних свят та миру Україні.
Цікавим для учасників проекту були й відвідини Державного Самоврядування Українців в Угорщині, яке очолює Юрій Кравченко та зустріч з фіналістом євробачення Йоці Папаї.

дитячий футбол мирудитячий футбол мирудитячий футбол миру

дитячий футбол мирудитячий футбол мирудитячий футбол мирудитячий футбол мирудитячий футбол миру

Міжнародний соціальний проект «Дитячий футбол миру» стартував завдяки ГС «Промінь Україна» – голова правління Дмитро Банах, співорганізаторами виступили: Посольство України в Угорщині в особі Надзвичайного і Повноважного Посла Любові Непоп та співзасновника БФ “Життя без страху ” Золтана Хорвата. Проект реалізовується за активної підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства інформаційної політики України, СКУМО, міжфракційного об’єднання депутатів «Співпраця: Україна – діаспора» та компанії LEGEA.