Проекти переможців грантової програми від Дмитра Лубінця «Змінимо наш населений пункт і Україну разом» у Мангушському районі

Проекти переможців грантової програми від Дмитра Лубінця «Змінимо наш населений пункт і Україну разом» у Мангушському районі

У 2018 році переможцями грантової програми міні-проектів від народного депутата Дмитра Лубінця «Змінимо наш населений пункт і Україну разом» у Мангушському районі стали 6 проектів. Учасники цьогорічного конкурсу грантів – це переважно маленькі сільські школи, але з великим потенціалом.

«Заспіваймо пісню за Україну» – проект Комишуватської школи. У маленькій Комишуватській школі, де навчаються талановиті діти, які разом з учителями приймають участь у багатьох різнопланових проектах, патріотичних та благодійних заходах, є все, окрім актової зали. Але ж школа – це не тільки навчальний заклад, де діти отримують знання. Школа – це частина життя дитини, де є місце для свят, спектаклів і пісенних конкурсів. Завдяки програмі міні-грантів народного депутата України Дмитра Лубінця, у дітей та педагогів з’явилась можливість втілити у життя мрію – виступати на сцені в рідній школі. Керівники проекту – директор школи Анжеліка Охтирько та вчитель Алла Нижник зробили розрахунки для втілення ідеї в життя, втілювали ідею учні 11 класу. На грантові кошти було зроблено підвищення та дизайнерське оформлення сцени. Звісно ж таку ідею реалізувати дітям самотужки було б складно, тому більшою частиною роботи займались вчителі. Учитель фізкультури Сергій Бабенко з помічниками зробив підвищення сцени, карнизи та інші необхідні для міні-сцени деталі, а вчителі пошили гарні куліси і задник сцени. Тепер Комишуватська школа не тільки Альма-матер наук, а ще й місце для свят. Загальна сума проекту – 4871 тис. грн, а актуальність – набагато цінніша.
комишувате

Якщо казати про цінність, то варто подивитись на проект Мелекінської школи – «Цінність часу». Влітку 2018 року в селі Мелекіне, на подвір’ї загальноосвітньої школи з’явилась нова «візитна картка» – зона відпочинку, яка привертає до себе увагу не тільки місцевих мешканців, а й гостей курортного села. Адміністрація школи, учні, їх батьки й просто місцеві мешканці долучились до реалізації проекту-переможця на меті якого було – створити сприятливі умови для відпочинку дітей та проведення уроків на свіжому повітрі. Керівник проекту – учитель математики Ніколаєва Олена Вікторівна, учасники – шкільнота від малих до випускників, вартість – 5 тисяч гривень. Щоб встигнути презентувати свій проект ще в розпал літнього оздоровчого сезону, працювали учасники і вдень і вночі, до роботи докладались руки й місцевого населення. Висаджували багатолітні квіти, з піддонів робили лавочки, але найцікавішою «родзинкою» стала лавка у формі годинника, бо ж маємо пам’ятати і дорослі, і діти найголовніше – берегти час – це матеріал, з якого зроблене життя.
Мелекіно

Учні Приазовської школи взяли участь у щорічному конкурсі грантових проектів від народного депутата України Дмитра Валерійовича Лубінця “Змінимо наш населений пункт і Україну разом” вперше. На суму 4796 грн ними був реалізований проект “Перший крок до краси”. Керівниками проекту виступили вчитель англійської мови Кіндсфатер Надія Федорівна та заступник директора з навчально – виховної роботи Червона Тетяна Валентинівна. Активну участь у реалізації проекту взяли учні 9-7 класів. Велику допомогу в плані дизайну клумби здійснила Злобіна Наталя, мешканка села. В результаті проекту шкільне подвір’я стало більш затишним. Учасники зробили лавочки та красиву клумбу біля них, щоб в теплу пору року учням, вчителям, батькам було де поспілкуватися і відпочити.
Приазовське

«Щасливе дитинство у світі знань» – цей проект був реалізований, завдяки отриманому гранту, у Ялтинській школі №1. На території школи за проектом було передбачено встановлення безпечного навчально-ігрового комплексу для учнів школи та мешканців смт.Ялта з метою забезпечення необхідних умов для організації ігрових занять на відкритому повітрі та популяризації здорового способу життя. Розробка проекту належить шкільній учнівській раді, керівник проекту Пархоменко Наталія Вадимівна та Лоізов Юрій Іванович – директор школи, до речі проектувальник конструкцій. Майстрували Майданчик педагогічний колектив, технічний персонал школи та батьки. За ініціативою шкільної учнівської та батьківської ради було організовано благодійний ярмарок для збору додаткових коштів (для створення майданчику).
Ялта

Однією з найцікавіших ідей був проект Ялтинської школи №2 «Зимовий сад у школі» (вартість проекту 5 тис. грн.) автори проекту: учні 8-А класу, керівник: Філіпова Олена Андріївна- класний керівник 8-А класу. Більшу частину року школярі проводять в приміщенні школи, тому необхідно прикрасити його вічнозеленими рослинами, які створюють не тільки більш затишну атмосферу в школі, але і поліпшують стан шкільного середовища. Серед квітів, які тепер живуть в школі – Хлорофітум, Диффенбахії , Драцена, Юка, Фікус та інші рослини. Зимовий сад розташували на другому поверсі школи, де для цього встановили підставки для рослин, пісок, прикрасили декораціями, які створили самі діти. Ідея мала успіх і серед школярів, і серед батьків, тож гадаємо з кожним роком сад буде квітнути різнобарв’ям, рослин стане більше і вони будуть спостерігати за дорослішанням своїх юних друзів, які дали їм життя в стінах Ялтинської школи.
Ялтинська ЗОШ №2
Ялтинська ЗОШ№2

Навесні свого відкриття чекає ще один чудовий проект «Калинове містечко» яке прикрасить с.Азовське (вартість проекту-4 806грн). Це останнiй проект-переможець – 2018. Керiвник проекту – директор сiльського клубу Лариса Василiвна Iванова. Сама жiнка каже, що молодь села давно мрiє, щоб у Азовському бiля клубу, де неподалiк розташований дитячий майданчик, росли дерева на мiсцi колишнього скверу. Дерева там давно повисихали, тому калинове мiстечко має стати вісником вiдродження! Активiсти села навеснi розпочнуть роботи по висадцi дерев – понад 50 садженцiв червоної та жовтоi калини. Селяни села Азовське впевнені, що калина, якої у селі ніколи не було досі, стане символом самого села.

Завдяки ініціативній молоді та за підтримки всієї #командаЛубінця відбулися маленькі зміни на краще. Результати радують ще 6 нових, цікавих, та корисних і потрібних міні-грантів вдалося втілити в життя. Далі буде…