В Нікольському районі відбулися відкриття міні-проектів зі змінами на краще

В Нікольському районі відбулися відкриття міні-проектів зі змінами на краще

В Нікольському районі відбулися урочисті відкриття міні-проектів за конкурсом грантів, для школярів «Змінимо наш населений пункт і Україну разом!» від народного депутата України Дмитра Лубінця.
На відміну від минулого року, коли був поданий та профінансований Дмитром Лубінцем лише 1 проект, у цьому році в Нікольському районі, виділено кошти на 10 чудових та неординарних змін на краще. Нагадуємо, що мета конкурсу полягала в тому, щоб надати можливість дітям своїми силами та креативними ідеями змінити власний населений пункт. Переможці конкурсу отримали грошове фінансування на втілення своїх проектів у життя.
Так завдяки ініціативній молоді Зорянської ЗОШ з’явилася нова «Паркова зона». Паркова зона – це місце для відпочинку школярів на перервах та у вільний час. Поміж дерев символом дружби та примирення встановлене коване дерево на якому діти чіпляють свої побажання, мрії та ін… Окрім незвичного дерева старшокласники Зорянської ЗОШ збагатили територію новими лавками, висадили клумби з квітів, виклали доріжку з плитки. Сума профінансованого проекту – 5000грн.
Паркова зона Зорянська ЗОШ
Зорянська З О Ш
Зорянська ЗОШ
Ще одним проектом Зорянської ЗОШ став патріотичний проект «Україна-єдина країна». Учні10-го класу: Жорновий Микита, Кононенко Олександра, Мартинова Кристина, Міщенко Віолетта, Чехар Вікторія на чолі з вчителем школи Фогт Інною Миколаївною та батьки створили навчально-виховний банер для учнів школи: металевий щит на якому намальована карта України з візерунками вишиванки, які належить саме тій території, на якій розташована кожна область України. Щит розташували біля будівлі молодшого корпусу школи, де всі охочі проходячи повз зможуть ознайомитися з етно особливостями кожного регіону країни. (Сума відкритого проекту – 5000грн).
Зорянська школа
зорянська школа
зорянська школа
Наступним проектом школярі з Македонівської ЗОШ разом із директором школи Івановою Валентиною Антонівною, поліпшили вигляд навчального закладу, створивши полікарбонатний піддашок над центральними вхідними дверима до школи. Піддашшя плавно переходить у поручні, які тепер полегшують підійматися по сходинках. Сума виділена народним депутатом Дмитром Лубінцем на міні-грант – 5000грн плюс проект отримав спів фінансування від батьківської ради у сумі 3000грн. Так усі дружньо спільними зусиллями зробили перші кроки на поліпшення благоустрою навчального закладу.
Македонівська ЗОШ
Македонівка
Одним із цікавих проектів профінансованим та втіленим у життя завдяки #командаЛУБІНЦЯ (сума проекту склала 3066грн) став проект з любов’ю до книг «вільна бібліотека» від Нікольскої ЗОШ №1. Автор проекту Шляхова Ольга учениця 11класу разом зі своїми батьками виготовила дерев’яний будиночок в якому всі охочі можуть взяти книгу для читати, а замість неї залишити свою. Заохочується принцип взаємності – кожен може принести сюди щось цікаве зі своєї домашньої бібліотеки, щоб бібліотека по-справжньому вважалася «вільною» її встановили у парку. Ініціатори проекту та вся #командаЛУБІНЦЯ закликає усіх бути мудрими та читати книги.
Никольская ЗОШ №1
Черговим запам’ятовуючим проектом став «Символ села Кременівка». Проект реалізований одинадцятикласниками Кременівської ЗОШ. Багато років тому на в’їзді до села Кременівка було встановлено символ села – Жінка з хлібом у руках, але вже на протязі багатьох років ніхто не ремонтував цю стелу. Діти вирішили зробить добру справу та подарувати друге дихання візитній карточці села. Активні учні 11 класу: Караджинов Костянтин, Чапні Валентина, Гулько Олена заручилися підтримкою своїх вчителів та взялися реставрувати Стеллу села. Сума виділених коштів не значна – 3150грн, проте результат чудовий, тепер однозначно всім односельчанам Кременівки є чим та ким пишатися.
Кременівська ЗОШ
Поправу вагомий проект «Дошка оголошень», який реалізували учні Республіканської ЗОШ. У центрі села діти розмалювали 50метрів забору в українському стилі, висадили довкола клумби з квітів, зробили лавки, поставили урни, встановили кований ліхтар-вказівник (на стрілках, які вказують напрямок, написані назви вулиць) та установили дошку оголошень де односельці можуть розміщувати свої повідомлення. Оскільки сума цьогорічних грантових проектів від народного депутата України Дмитра Лубінця була фіксованою, максимум -5000грн, який отримали ініціатори : Катрич Тетяна, Харакоз Настя, Клюєва Олена, Гальперіна Ірина Володимирівна до проекту вирішив долучився і сільський голова Аксьонов Сергій Леонідович, який підтримав молодь фінансово та виділив додатково з бюджету сільської ради 4000грн, щоб школярі змогли втілити та збагатити свій проект.
Республіканської ЗОШ
Республіканської ЗОШ
Республіканської ЗОШ
Ще одним населеним пунктом який покращив свій навчальний куточок стала Тополинської ЗОШ зі своїм проектом – «Стіна мрій». Автор ідеї Нижниківська Світлана Анатоліївна – вчитель початкових класів (бюджет профінансованого проекту – 5000грн). Основною метою була організація відпочинку та розвитку творчих здібностей учнів молодших класів. Тепер коли проект реалізовано, дітки розміщують на дошці свої творчі роботи, побажання, мрії, а поряд розташовані столи для гри в шахи, шахмати та інші настільні ігри. Згуртованість вихователів, батьків та діток подарувала непросто дошку та столи для настільних ігор, а цілу ігрову зону, яка розташувалася на стіні у корпусі для 1-4 класів в Тополинській школі, та сприяє дружньому вихованню дошкільнят, вмінню культурного спілкування та цікавого проведення часу малюків.
Тополинська ЗОШ
Ще однією ініціативною групою молоді яка втілила власну мрію в реальність став проект: «Табло для футбольного Майданчика» Тополинська ЗОШ. Допомагав втілити задум директор школи Марков Петро Віталійович (сума виділена на проект- 3768 грн). За ці кошти було створено та встановлено візуальне рахункове табло на огорожі міні футбольного поля, де протягом футбольного матчу можна наочно спостерігати за рахунком гри .Учні своїми руками з металу зробили каркас на якому розташовані великі цифри, які у ході гри перекидають і стежать за рахунком гри.
Табло на футбольне поле
Тополинська школа
Незабаром Нікольський район збагатиться ще одним хорошим проектом «Альтанка для відпочинку» Касянівської ЗОШ. Діти разом з вчителями та батьками зробили велику альтанку зі столом та лавками, де всі охочі зможуть відпочивати на перервах та у вільний час. Активна громада отримала фінансування на проект 5000грн та плюс 5000грн з іншого проекту, яким запланована побудова доріжки для катання на роликах та дитячих велосипедах, разом молодь вирішила створити один спільний проект, тому роботи тривають далі буде.
Касянывка Альтанка
Касянывка
Останнім грантовим проектом у Нікольському районі є «Шкільна клумба» Малоянісольської ЗОШ ім. В.В.Балабана. Проект чекає своєї реалізації на весні, коли рідній школі виповниться 55 років, клумба буде заквітчана надписом 55 років.
Малоянісольська ЗОШ
Ось так руками нашої ініціативної молоді за підтримки всієї #командиЛУБІНЦЯ в Нікольському районі відбулися зміни на краще. В результаті, в районі з’являються нові корисні і потрібні проекти. Приємним осадом на душі залишились посмішки на обличчях та радість в очах місцевих мешканців від результату втілених проектів. Знетерпінням чекаємо нових змін на краще та старту програми міні-грантів “Змінимо наш населений пункт і Україну разом” у 2019 році, тому слідкуйте за новинами далі буде…