ІV Всеукраїнській молодіжний форум «Схід-Захід: міжрегіональне партнерство. Виклики сьогодення»

ІV Всеукраїнській молодіжний форум «Схід-Захід: міжрегіональне партнерство. Виклики сьогодення»

З 7 по 10 червня в колоритному Урзуфі на узбережжі Азовського моря проходив форум «Схід-Захід: міжрегіональне партнерство. Виклики сьогодення», на який приїхали 200 учасників з 16 областей України. Ініціатор проведення заходу – народний депутат України Дмитро Лубінець, якого підтримали члени громадської організації Мангушського району «Дієві зміни».

Лідери повинні об’єднуватися
Цей форум дає поштовх для створення нових проектів, реалізації ідей активної молоді з усієї України, є плацдармом для обміну досвідом між громадськими організаціями.
Мета форуму – налагодити співпрацю молодіжних лідерів, громадських діячів, представників органів місцевого самоврядування зі східних і західних регіонів України для розробки і реалізації нових можливостей міжрегіонального співробітництва в форматі «Схід і Захід разом».
Партнери та співорганізатори заходу – Міністерство молоді і спорту України, Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, #командаЛУБІНЦЯ, Урзуфська сільська рада, молодіжний центр с. Урзуф «Молодіжне сузір’я», Мангушська райрада і райдержадміністрація, підприємці. В них вже не перший рік виходить залучити до форуму молодь зі всієї України і разом в ці літні дні виконувати важливу місію – об’єднувати Схід і Захід, об’єднувати Україну.

У Урзуфе весело, красиво і безпечно!

Протягом декількох днів молоді люди могли поспілкуватися з політиками безпосередньо, задати хвилюючі їх питання. Як зазначив Дмитро Лубінець, завдання форуму не тільки об’єднати активну молодь зі всієї України, а й провести соціально-культурний обмін.
– Запускаються нові соціальні програми, – розповідає депутат. – Зав’язуються нові контакти, в тому числі і між благодійними, громадськими організаціями. Молодь в соцмережах і при особистому спілкуванні ділиться своїми враженнями від форуму, створюється інформаційний майданчик і змінюється ставлення до Донецької області. Порівняйте кількість приїжджих в 2016 році і зараз. Люди з усієї України бачать, що на Урзуфском узбережжі драйвово, весело, красиво і безпечно. Саме для цього я і вирішив 4 роки тому організувати цей форум.

Ми змінюємося, схід змінюється
Перше панельне обговорення «Від диванних дискусій до дієвих результатів» відкрили народні депутати Дмитро Лубінець та Ірина Суслова, яка відвідує даний форум вже не перший рік.
– Завдяки форуму я вже третій раз пропускаю день народження свекрухи, – жартує Ірина Суслова. – Але, незважаючи на загрозу звільнити мене з посади невістки, приїду сюди і наступного року. Я дуже рада, що змогла відвідати Донецьку область і вважаю, що такі заходи потрібно проводити. Ми змінюємося, схід змінюється.
Також Ірина Суслова зазначила, що саме молодь піднімає ті проблеми, які найбільше хвилюють сучасне суспільство.
Депутати відповіли на гострі запитання учасників форуму. Разом з ними в панельній дискусії взяли участь заступник голови Донецької обласної ВГА Ігор Стокоз, а також керівник відділу міжнародних відносин Громадський союз «Реанімаційний пакет реформ» Василь Бабич і голова Ліги захисту прав жінок «Гармонія рівних» Олександра Голуб.
Модерувала панельну дискусію консультант з публічних виступів Олена Кацемба. Вона також виступила з майстер-класом в секції «Можливості для молоді» з темою «Публічні виступи: як навчитися виступати без стресу і переконливо».

Найпопулярніший меседж – шукаю чоловіка
Усім сподобалося рішення організаторів форуму створити для учасників загальний онлайн-чат. Все листування в ході дискусії транслювалася через популярне мобільний додаток-меседжер «Телеграм» і за допомогою проектора виводилося на екран. Таким чином, спікери могли відповідати як публічно, так і через соціальну мережу. Молодь зачіпала актуальні для себе питання. А саме: чи так вже необхідно мати класичну вищу освіту, щоб отримати хорошу роботу? Яка доля в майбутньому чекає ЗНО? Як розвивати туризм в регіоні? Як реалізується медична реформа?
Але молодь є молодь, тому найпопулярнішим за кількістю відповідей в чаті стало повідомлення однієї з дівчат: «Шукаю чоловіка! Всім гарного настрою і дій, дій, дій! Для бажаного результату! Дякую за все почуте!».

Як потрапити в команду нардепа?
Дмитро Лубінець, як і інші учасники панельної дискусії, відповідав на поставлені запитання. Особливо молодь цікавило, з чого почати свій шлях в політику і як потрапити в команду народного депутата?
– Легко і просто: пишіть, телефонуйте, – відповів депутат. – Буду радий активним і небайдужим до долі свого регіону молодим людям! Знаєте, який для мене головний критерій, щоб людина потрапила в мою команду? Він повинен бути живим, діяльним.
Нардеп зізнався, що з ним працює тільки креативна молодь, яка горить своєю справою і віддає йому весь свій час. Як приклад навів громадську організацію «Дієві зміни».

Очистити повітря, відмовитися від пластику
Протягом двох днів на форумі працювало відразу кілька секцій. Наприклад, в одній з них «Смарт сіті і екологія» спікер ГО «Kyiv smart Environmental» Олександр Карпенко розповів про те, як можна очистити повітря в населених пунктах, реалізуючи проекти озеленення шкільних майданчиків. Крім того, він показав спеціальні апарати, які дозволяють вимірювати концентрацію вуглекислого газу в приміщенні.
Організатори хотіли, щоб гості форуму присвятили час не тільки морю і сонцю, але і формування енергоефективної і екологічної культури молоді зі сходу і заходу.
Учасники форуму ознайомилися і з киянкою Олександрою Патлач, яка відмовилася від використання пластика в побуті, і популяризує свій спосіб життя. Наприклад, ходить за покупками з багаторазовими мішечками, пляшками і контейнерами.

Корисні бізнес-ідеї
Другий день форуму стартував з відкритої лекції «Платформа для бізнесу». Креативний директор AS Agroup Олександр Шатун дав практичні поради молоді зі створення бізнесу, реалізації бізнес-ідей, авторському праву. Начальник управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації Лілія Золкіна поділилася досвідом створення молодіжних центрів в Донецькій області і запропонувала молодим і активним спробувати створити такі центри в своїх регіонах.

Для учасників форуму була організована і культурно-розважальна програма. Після дискусій все з задоволенням відправлялися на пляж, де на них чекала зустріч з русалкою і Нептуном, пляжний волейбол, перетягування каната, квести, конкурси та паперове еко-паті. І звичайно ж, маса спільних фото з банером «# Молодь Діє». На пляж всі учасники вирішили прийти в футболках з емблемою форуму з хештегом #командаЛУБІНЦЯ.

Пропозиція руки і серця
Увечері відбулося неформальне спілкування в нічному клубі «Аврора». Тут для всіх гостей форуму виступили солістки групи «Opium», учасниці популярних шоу «Х-Фактор» та «Голос Країни».
Не обійшлося і без сюрпризів. Для однієї з координаторів ГО «Дієві зміни» цей день став доленосним – прямо на танцювальному майданчику її молодий чоловік зробив дівчині пропозицію руки і серця. Вона, звичайно ж, погодилася. На цій романтичній ноті завершився четвертий молодіжний форум.
У понеділок учасники роз’їхалися по своїх містах і селищах з новими знаннями, ідеями та бажанням повернутися сюди на 5-й, ювілейний, форум.