Інвестиційний форум «RE:think. Invest in Ukraine» відбувся в Маріуполі

Інвестиційний форум «RE:think. Invest in Ukraine» відбувся в Маріуполі

 

29-30 жовтня у місті Маріуполь відбувся форум єдності – Інвестиційний форум «RE:think. Invest in Ukraine», який є важливою подією для нашої Держави, для Донбасу.

Форум відвідали понад 50 представників міжнародних та українських інвестиційних фондів, компаній, донорських організацій і міжнародних фінансових корпорацій.

В рамках даного форуму, провели робочу зустріч з президентом Світового конгресу українців Paul Grod (Павло Ґрод) та представниками правозахисних організацій.

Під час зустрічі правозахисний сектор висловив своє бачення врегулювання збройного конфлікту на Донбасі та яким чином українська діаспора може допомогти в цьому напрямку.

 

 

Такі заходи потрібні нам, аби зрозуміти одне одного, «звірити годинники» й зорієнтуватися куди рухатися далі.

На форумі почув багато правильних важливих меседжів:

1. Потрібна інформаційна та гуманітарна політика щодо Донбасу та Криму. Інформаційна політика – це спільна відповідальність влади, ЗМІ та кожного користувача соцмереж. На непідконтрольних територіях, не всі «сєпари», більшість – громадяни України.

2. Є три етапи досягнення миру: припинення бойових дій, примирення й безпечна реінтеграція.

3. Повинна з’явитись державна стратегія безпечної реінтеграції Донбасу і Криму, яка матиме 4 обов’язкові складові:

  •  Прозорість і публічність (держава має пояснювати свої кроки і знайти правильні шляхи для організації масштабного національного діалогу, шукати відповіді на найскладніші, найважливіші питання). Інтереси України та її громадян повинні бути на першому місці.
  •  Консенсус (суспільству потрібно домовитись між собою). Наразі всередині країни існують різні бачення повернення Донбасу і Криму, суспільство розділене. Треба знайти варіант, який підтримає абсолютна більшість. Наразі ж консенсусу заважає взаємний страх.
  •  Реалізм. Помилково думати що ми повернемо Крим військовим шляхом, чи, що завтра всі люди на Донбасі заговорять українською мовою. Такого не буде. Тому підхід до реінтеграції має бути зважений та прагматичний.
  •  Імплементація – реальні кроки та реальні результати, а не лише дописи у ФБ. (ми можемо прийняти 10 стратегій, але без реальних дій – нічого не досягнемо). Єдність – головна тема для збереження країни. Її міцний фундамент – не тільки мова і історія, але й цінності!!! Ціннності, які нас згуртують: свободи, демократії, правової держави, добра, порядності, вихованості, поваги до закону та приватної власності. А найголовніша цінність – повага один до одного.

Це дуже правильно та влучно! Але тепер важливо, щоб ті, від кого залежить втілення цих меседжів в життя, були готовими й спроможними до дій. Й щоб кожен – від топ-політика до звичайного громадянина – усвідомив свою власну відповідальність за наше спільне майбутнє.