Дмитро Лубінець долучився до доповіді Денисової про вплив COVID-19 на ромську громаду

Дмитро Лубінець долучився до доповіді Денисової про вплив COVID-19 на ромську громаду

Сьогодні Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова презентувала спеціальну доповідь «Вплив пандемії COVID-19 на ромську громаду в Україні». До обговорення доповіді долучився Дмитро Лубінець.

“Мав нагоду долучитись до її обговорення і висловив власне бачення вирішення проблеми. Перш за все, треба розуміти, що роми особливо вразливі до коронавірусу. Не через фізіологічні особливості, а внаслідок соціальних факторів:

– Бідність та безробіття
– Скупченість проживання
– Відсутність документів у не менш ніж 10% ромів
– Неосвіченість дорослих та дітей
– Панування традицій, що толерують домашнє насильство.
Ці проблеми не нові, вони існують вже десятиліттями. Але держава, на жаль, так і не спромоглась досягти хоч якогось прогресу у їх вирішенні. Це попри те, що в Україні діяла Ромська стратегія, де були прописані відповідні кроки. Наразі формується її оновлена версія, і хотілося б, аби вона була дієвим документом, а не лише декларацією про добрі наміри.”, – зазначив нардеп.
Також Дмитро Лубінець висловив намір докласти усіх зусиль, аби скоригувати законодавство для вирішення цих проблем.

“Один із важливих кроків – це звільнення ромів від сплати судового збору у справах, що стосуються набуття ними документів. У спецдоповіді Омбудсмена щодо цього є відповідна рекомендація. Усі гілки та рівні влади, усі чиновники і депутати мають зрозуміти, що інтеграція ромів в українське суспільство – це наша спільна справа, і вирішувати її маємо усі разом. Я щиро дякую Людмилі Денісовій за ґрунтовну доповідь! Вдячний громадським організаціям та нашим міжнародним партнерам, які допомагають змінити якість життя ромів на краще. Сподіваюсь, разом ми зробимо більше!”, – підсумував Лубінець.