Дмитро Лубінець взяв участь в оскарженні повноважень російської делегації у ПАРЄ

Дмитро Лубінець взяв участь в оскарженні повноважень російської делегації у ПАРЄ

Дмитро Лубінець у складі постійної делегації ВР оскаржив повноваження російськох делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи. Відповідне рішення отримало 38 голосів із 30 необхідних.

Дмитро Лубінець зазначив, що Російська Федерація не виправдала очікувань усієї ПАРЄ:

“Коли в ПАРЄ ухвалили рішення надати повноваження делегації РФ, виходили з того, що Росія хоче шукати компроміс у вирішенні всіх проблемних питань, у тому числі і з Україною, саме за столом переговорів, дипломатичним шляхом.

Однак з того часу нічого не змінилось в Мінському форматі. Чи пішла Росія на якісь поступки? Ні. Чи Росія перестала утискати права людей? Ні. Наразі у нас є рішення ЄСПЛ, який визнав, що агресія РФ у Криму розпочалась до референдуму. Тобто, з боку РФ це була пряма агресія, є офіційне рішення суду. Наступне: Росія як утискала права своїх громадян, так це і робить досі. Яскравий приклад – отруєння опозиціонера Навального, побиття та затримання людей на мирних протестах.

Росія отримала свій шанс виправити ситуацію, однак не скористалася ним, тому сьогоднішнє рішення про оскарження російської делегації цілком логічне”, – заявив Лубінець.

Також нардеп додав, що Україна не повинна припиняти активну діяльність у ПАРЄ:

“Парламентська асамблея ради Європи – це дипломатичний майданчик найвищого рівня, де Україна може порушувати свої проблемні питання. А для нас наразі ключове питання – військова агресія з боку РФ. Ми повинні постійно нагадувати про себе, бо поки європейці пам’ятають про Україну, вони автоматично будуть продовжувати санкції, можливо, навіть посилювати їх. Тобто застосовувати повний спектр тиску на Росію. Тому, коли ми говоримо про вирішення проблеми на Донбасі, то вона вирішується у тому числі у ПАРЄ”, – зазначив він.